Yerli Otomobilin Yollara Çıkacağı Tarih

Yerli otomobilin ne zaman çıkacağının cevabı… TOGG yerli otomobil fabrikasının inşasına başlanıyor

Yerli otomobil için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Tasarımı ve teknolojisiyle oldukça beğenilen Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından tasarlanan yerli otomobil fabrikasının inşasına başlanıyor. Gemlik ilçesine kurulacak fabrikanın tamamlandıktan sonra yerli otomobil yollarda görülmeye başlanacak. Peki ne zaman?

Yerli otomobil üretimi çalışmaları devam ediyor. Büyük bir gösteri ile tanıtılan TOGG yerli otomobili fabrikasının nereye kurulacağı belirlenmişti. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından üretilecek yerli otomobilin fabrikasının temeli 18 Temmuz 2020 tarihinde atılmıştı.

Yerli otomobil ne zaman çıkacak?

Yerli otomobil fabrikası inşaatının 2021 yılı içerisinde tamamlanması öngörülüyor. Bu tarihin ardından yerli otomobil üretimine başlanması ve 2022 tarihinde ilk serinin tamamlanması bekleniyor. Bu serinin üretimiyle birlikte yerli otomobil yollara çıkabilecek. İlk etapta SUV modelinin üretiminin yapılacağı yerli otomobil fabrikasında sedan otomobil üretiminin de yapılacağı bildirim.

Coming Soon
Yerli otomobil alır mısınız?
Yerli otomobil alır mısınız?
Yerli otomobil alır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×