İncelemelerTrend

Yerli Araba TOGG İle İlgili Merak Ettikleriniz

Mobilite alanında faaliyet gösteren Türk global teknoloji markası Togg, ilk elektrikli akıllı cihazının satış fiyatını, model adını ve teknik özelliklerini açıkladı. Togg, kullanıcıyı merkeze alan, akıllı yaşam çözümleriyle her zaman çevrimiçi olan ve iki farklı donanım seviyesi ve iki pil ile uzaktan yükseltilebilen “T10X” adlı akıllı cihazı için ön sipariş alıyor.  Trumore dijital platformunda ve Togg internet sitesinde www.togg.com.tr’de Mart ayında ön sipariş verilebilen Togg T10X’in fiyatı 953 bin TL’den başlıyor.

Yüzde 100 Türk fikri ve sınai mülkiyetine sahip bir dünya markası yaratmak amacıyla kurulan ve mobilite ekosisteminin çekirdeğini oluşturan Togg, T10X’i seri üretim bandından çıkarmaya hazırlanıyor. Togg, planları doğrultusunda mart ayı sonunda kullanıcılarla buluşacak olan ilk akıllı cihazının fiyat, model adı, teknik ve donanım özelliklerinde kesin bir adım attığını duyurdu.

523 km menzil

Togg, “doğal olarak elektrikli”, “doğmuş sürdürülebilir”, “doğmuş dijital” ve “doğmuş yeşil” terimlerini vurgulayan “T10X” adı altında ilk akıllı aracı olan bir C-SUV’yi sunar. Model ismindeki T’nin Türkiye ve Togg’u, 10’un cihazın üzerine inşa edildiği C-segment platformunu ve X’in SUV gövde tipini ifade ettiği T10X, iki farklı donanım seçeneğiyle kullanıcıların beğenisine sunuluyor. İki pil seçeneği mevcut.

İki trim seviyesi ve iki pil var

T10X RWD (arkadan itişli) 160 kW/218 hp ve 350 Nm tork üretiyor ve iki farklı batarya seçeneği ile 314 ve 523 kilometre menzile sahip. T10X’in 52,4 kWh pil seçeneğinin enerji tüketimi 16,7 kWh/100 km (WLTP), 88,5 kWh pil seçeneğinin ise 16,9 kWh/100 km (WLTP) enerji tüketimi.

Video: (8) Hangi Servisle Anlaştı! | Togg Tüm Detaylarıyla Bu Videoda! | Otomobil Günlüklerim – YouTube

T10X’in fiyatları şöyle oluştu:

V1 RWD Standart Menzil               953 bin TL

V2 RWD Standart Menzil               1 milyon 55 bin TL

V2 RWD Uzun Menzil                     1 milyon 215 bin TL 

Çift motorlu T10X AWD, 29 Ekim’de özel bir paketle yollara çıkacak

0-100 km/s hızlanmasını 4,8 saniyede gerçekleştiren ve 700 Nm tork sağlayan T10X’in çift motorlu, 435 beygir gücündeki AWD versiyonu, 29’unda teslim edilecek 100th Anniversary Special Edition ile yollara çıkacak. Ekim , 2023.

Uzaktan sürekli güncellenen gelişmiş veri koruması ve sürüş güvenliği

Kullanıcıların kişisel verilerinin ve akıllı cihazlarının blockchain teknolojisi ile dijital güvenliğini sağlayan Togg T10X, Avrupa pazarında araç güvenliğini değerlendiren bağımsız Euro NCAP programının tüm testlerinde en yüksek 5 yıldız seviyesini elde edecek şekilde tasarlandı. T10X, standart olarak sunulan 7 adet hava yastığı ve sağlam ve güçlü bir altyapı ile desteklenen gelişmiş sürücü destek sistemleri ile her türlü yol koşulunda güvenli bir sürüş sunuyor.

T10X, sürekli öğrenme yoluyla olgunluğunu artırabilen ve uzaktan güncellemelerle (OTA: havadan) kendini sürekli güncelleyebilen sürücü destek sistemleri sayesinde sürüş güvenliğini ve konforunu en üst düzeye çıkarıyor. T10X, kullanıcılarına yol levhası tanıma sistemi ile birlikte çalışan durma işlevli Seviye 2 otonom sürüş, akıllı uyarlanabilir hız sabitleyici, akıllı şerit tutma sistemi ve şeritten ayrılma uyarısı sunar. T10X, Türkiye’de ve sınıfında ilk kez “yoğun trafik pilotu” yardımı ile kullanıcıların ellerini direksiyondan çekmesini ve yoğun trafikte T10X rehberliğinde 15 km/sa hıza kadar ilerlemesini sağlıyor. Bu özellik, V2 donanımına sahip akıllı telefonlarda uygulanacak ve 2023 yılında uzaktan güncelleme (OTA:over-the-air) içeren özel bir paket piyasaya sürülecek.

Diğer İncelemeler

Detaylı bilgi…

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir