EğitimProjelerTrendWEB 2.0 Araçları

Videoyu 3D Avatara Çeviren Web 2.0 Aracı

Yapay zeka hayatımıza girdi gireli işlerin tehlikeli boyuta geldiğini düşünsek de hayatımızı kolaylaştıran tarafları da var. 3D teknolojisi ile birleşince bu tarafları daha da ilginç hale gelmiş. Detaylar içerde.

Yapay Zeka Nedir?

Kısaca makinenin kendi kendine karar vermesini sağlayan ve makine öğrenmesini de içeren bir sistem olarak değerlendirilebilir. Yazılımın geldiği en ileri teknoloji olarak nitelendirebiliriz.

3D Teknolojisi Nedir?

3D teknolojisi denince aklımıza 2 boyutlu ekranların X,Y,Z (Yükseklik, Genişlik, Derinlik) boyutlarını kullanarak 2 boyuttan 3 boyuta geçmiş bir görüntü teknolojisidir. Bu teknolojinin daha gelişmişleri 3D video ile hareketimizle görüntünün bir kaç cm sağa ya da sola ve yukarı ya da aşağı hareket ediyormuş gibi görünmesi olduğu gibi bir de frame ya da fps teknolojileri de sayılabilir. Bu teknoloji ile modellemeler 3D hale gelmiş ve tasarımlar daha gerçekçi olmaya başlamıştır.

İşte bu ikisini birleştiren bir teknoloji ile videolarınızdan 3D modelinizi avatar haline getiren bir website ortaya çıkmış:

Video: Boy Jump Dance – Free video on Pixabay

DEEPMOTION – AI Motion Capture & Body Tracking

WEB 2.0 Araçları » tetaton.com

Eğitim » tetaton.com

Projeler » tetaton.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir