EğitimProjelerTrend

Seçmece eTwinning Projeleri 12 Mayıs 2023

eTwinning platformu (ESEP – European School Education Platform) üzerinde her gün yüzlerce yeni projeler ortaya çıkıyor ve bunları seçerek derleyen bir sayfa, site, blog maalesef yok-tu. Artık var. Kaliteli işler yapmak ve ödüllendirilmek için bu serimizi takip edebilirsiniz.

Let’s meet! | ESEP (europa.eu)

This is a small project whose aim is to encourage students to use English in every day contexts. Apart from the boring and unappealing grammar rules we have to teach during our English classes, I have found out that the communicative approach is the best way to help them improve their English skills. So the students who will take part in this eTwinning project will find e-pals. They will chat one with another by using different communication apps such as Whatsapp, Discord or email. They will make new friends and they will use their English skills.

StoriesStoriesStories | ESEP (europa.eu)

The pupils look at the home town, the home country and the school of the partners and ask each other questions that are answered from the respective expert’s point of view. The pupils propose a title for the project and design a logo. Both are voted on. The pupils suggest topics for creative story writing. According to their interests, they make international groups and write stories together. They discuss the storyline, the characters and write collaboratively. The stories are then illustrated. The finished stories are presented in a joint video conference.

Kök değerlerimiz | ESEP (europa.eu)

Milletin değerlerine tarihine,kültürüne, uygun bir eğitim sistemi inşa etmek,milletin kendi öz değerlerine uygun ve gerçek anlamda kuşatıcı insan yetiştirmek.
TwinSpace od podszewki | ESEP (europa.eu)

Przestrzeń do nauki poruszania się po TwinSpace.

From seed to eat | ESEP (europa.eu)

The project is about ecology, reusing unnecessary things and giving them a second life. We will be using plastic bottles to create plant pots, grow herbs, harvest them and use them to cook with our students. As the result of the project we will create an international cookbook with our partners.

eTwinning Nedir?

eTwinning, bilgi ve iletişim teknolojisi yoluyla gerekli desteği, araçları ve hizmetleri sağlayarak, herhangi bir konuda kısa ve uzun vadeli okul ortaklıklarını kolaylaştırarak Avrupa’da okul işbirliğini teşvik eder.

eTwinning|ESEP platformu (https://school-education.ec.europa.eu/en/etwinning) ana toplantı ve çalışma alanıdır. Bu forum, öğretmenlerin ortaklar bulması, projeler oluşturması, fikir paylaşması, en iyi uygulamaları paylaşması ve sistem içindeki çeşitli özel araçlarla hemen çalışmaya başlaması için çevrimiçi araçlar sağlar.

2005 yılında Avrupa Komisyonu’nun e-öğrenme programının amiral gemisi olarak başlatılan eTwinning, 2007’den bu yana yaşam boyu öğrenme programıyla yakından entegre edilmiştir. Merkezi destek hizmeti, 31 Avrupa Eğitim Bakanlığının uluslararası bir işbirliği olan European SchoolNet tarafından yönetilmektedir. Avrupa’daki okullar, öğretmenler ve öğrenciler için eğitim. Ayrıca, 43 ulusal destek servisi, ulusal düzeyde eTwinning’i desteklemektedir.

Ülkemiz eTwinning’e 2009 yılında katılmıştır. eTwinning Türkiye’nin Ulusal Destek Hizmeti, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilikçilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet göstermektedir. eTwinning, Avrupa Komisyonu’nun Erasmus sürecinde desteklemeye devam ettiği faaliyetlerden biridir.

Projeler » tetaton.com

Eğitim » tetaton.com

etwinning » tetaton.com

her güne bir etwinning » tetaton.com

My Projects | ESEP (europa.eu)

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir