EğitimProjelerTrend

Seçmece eTwinning Projeleri 11 Mayıs 2023

eTwinning platformu (ESEP – European School Education Platform) üzerinde her gün yüzlerce yeni projeler ortaya çıkıyor ve bunları seçerek derleyen bir sayfa, site, blog maalesef yok-tu. Artık var. Kaliteli işler yapmak ve ödüllendirilmek için bu serimizi takip edebilirsiniz.

Real Treasure Hunters | ESEP (europa.eu)

Our project is Real Treasure Hunters. Given the current needs of the students in 21st century, learning by game draws the students’ attention. We aim that the students learn via game, use Augmented Reality apps and provide them learning by discovery. Our project is from May 8 to June 14.

ŞANLI BAYRAĞIM | ESEP (europa.eu)

Türk Bayrağı: Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti için sadece simge değil; Atalarımızdan bize en kutsal emanet, en değerli maneviyatımızdır. Yere düşse hemen kaldırırız. Bayrağımızın layık olduğu yer göklerde dalgalanmaktır. Bu yıl Türkiye Cumhuriyetinin 100. Yılını kutlamak hepimize heyecan veriyor. Bu sebeple ilk etkinliğimiz olarak 35x50cm veya 50x70cm ölçülerinde serbest ve karma teknik kullanarak özgün bayrak tasarımları yapılarak kurucu ortaklara gönderilecek. Tasarlanan bayraklar önce Türk kurucuya sonra ikinci olarak tasarlanan bayraklar Azerbaycan’daki kurucu ortağımıza gönderilecek. Tasarımlar 29 Ekim 2023 tarihinden en az 20 gün önce elimizde olacak şekilde gönderilmeli. Çünkü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Etkinliklerinde ‘ŞANLI BAYRAĞIM Sergisinde sergilenecektir. Kültürel, Milli ve Manevi içeriklidir. Diğer etkinliklere tüm ortaklarla birlikte planlayacağız.

Yaz Tatili İçin Geri Sayım Başlasın | ESEP (europa.eu)

Yıl sonu etkinliklerini içeren eğlenceli, eğitici ve öğretici bir projedir.
Our world | ESEP (europa.eu)

Anasınıfı öğrencilerinin ,Liga’yla gücünü kullanarak çevre ve hayvanları koruma bilinci vermek

Digitall | ESEP (europa.eu)

Our project consists of activities such as workshops, presentations, research reports, project based works, debates, forum in order to improve digital skills of our students and integrate those skills into the educational process.

eTwinning Nedir?

eTwinning, bilgi ve iletişim teknolojisi yoluyla gerekli desteği, araçları ve hizmetleri sağlayarak, herhangi bir konuda kısa ve uzun vadeli okul ortaklıklarını kolaylaştırarak Avrupa’da okul işbirliğini teşvik eder.

eTwinning|ESEP platformu (https://school-education.ec.europa.eu/en/etwinning) ana toplantı ve çalışma alanıdır. Bu forum, öğretmenlerin ortaklar bulması, projeler oluşturması, fikir paylaşması, en iyi uygulamaları paylaşması ve sistem içindeki çeşitli özel araçlarla hemen çalışmaya başlaması için çevrimiçi araçlar sağlar.

2005 yılında Avrupa Komisyonu’nun e-öğrenme programının amiral gemisi olarak başlatılan eTwinning, 2007’den bu yana yaşam boyu öğrenme programıyla yakından entegre edilmiştir. Merkezi destek hizmeti, 31 Avrupa Eğitim Bakanlığının uluslararası bir işbirliği olan European SchoolNet tarafından yönetilmektedir. Avrupa’daki okullar, öğretmenler ve öğrenciler için eğitim. Ayrıca, 43 ulusal destek servisi, ulusal düzeyde eTwinning’i desteklemektedir.

Ülkemiz eTwinning’e 2009 yılında katılmıştır. eTwinning Türkiye’nin Ulusal Destek Hizmeti, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilikçilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet göstermektedir. eTwinning, Avrupa Komisyonu’nun Erasmus sürecinde desteklemeye devam ettiği faaliyetlerden biridir.

Projeler » tetaton.com

Eğitim » tetaton.com

My Projects | ESEP (europa.eu)

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir