EğitimTrendWEB 2.0 Araçları

MolView Web 2.0 Aracı ile Tanışın

Molekül yapısı oluşturmak, incelemek ve simülasyonu oluşturmak için tasarlanmış güzel bir Web 2.0 aracı ile karşınızdayız.

Bu Web 2.0 aracı MolView ile tasarlayacağınız molekül yapıları 3D olup fareniz ile çevresini görmek için çevirebiliyorsunuz. Bu sayede 3600 görüntüleme imkanı sağlıyor.

Ne İşe Yarar

Derslerinizde bir molekülün yapısını kullanmak istiyorsanız bu araç tam size göre. Molekülleri kolayca 2 boyutlu olarak çizebilirsiniz ve size anında 3 boyutlu bir görüntü verir. Molekül çizmek için gerekli tüm şekiller soldaki menüde mevcuttur. Merkezde elementlerin yıldızları var. Sol tıkladığınızda kopyalayıp yapıştırmak için buraya tıklayın. Aşağıdaki üç noktaya tıklarsanız periyodik tablonun tamamını görebilirsiniz. Periyodik tabloda istenilen elemente tıklarsanız kopyalanacak, moleküler görüntüsünün çizildiği ekrana tıklarsanız hemen yapıştırılacaktır. Çizilen eleman dizisinin boşluklarına ve köşelerine eleman adları koyabilirsiniz. Ayrıca tasarımlarınızı resim olarak yükleyebilir veya web sitenize yerleştirebilirsiniz. Molekül veya protein yapısını tamamladığınızda, Araçlar sekmesine ve ardından Yapısal formül’e tıklayın. 3D model olarak da indirilebilir. Bir molekül çizdiniz ama ne olduğunu bilmiyorsunuz o zaman araçların altındaki Bilgi kartına tıklayın size haber verecek ve böyle bir molekül veya protein varsa daha detaylı bilgi de verecektir. Ancak bilgiler İngilizcedir. Yine, Araçlar altında Benzerlik’e tıklandığında benzer moleküller gösterilir. Derslerde ve ödevlerde rahatlıkla kullanabileceğiniz, öğrencilerin çizerek öğrenebilecekleri harika bir araçtır.

MolView

MolView

WEB 2.0 Araçları » tetaton.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir