İncelemelerMüzikTrend

MiniLyrics – Şarkıyı Dinlerken Sözler Akıyor

MiniLyrics, Windows Media Player için rüya gibi çalışan başka bir ücretsiz şarkı sözü eklentisidir. Eklentiyi kullanmaya başlamak için onu da yüklemeniz gerekir.

 MiniLyrics için resmi indirme sayfasını ziyaret edin ve geldiğinizde, kurulum dosyasını indirmek için Müzik Notası ve Windows simgesine tıklayın.

minilyrics-windows-media-player

İstemleri izleyerek programı yükleyin ve ardından MiniLyrics’i çalışırken görmek için Windows Media Player’ı başlatın. Windows Media Player’ı açtığınızda, MiniLyrics de otomatik olarak yüklenir ve ekranınızda kısa bir süre gri bir kutu yanıp söner, ardından kaybolur. Bu, eklentinin arka planda çalıştığı anlamına gelir.

minilyrics-dialog-box

İşe yaradığını görmek için bir şarkı çalmaya başlayın ve MiniLyrics, şu anda hangi programda olursanız olun, şarkı sözlerini ekranınızın ortasında gerçek zamanlı olarak okunması kolay turuncu renkte görüntüler. Ortaya çıkan kelimeleri vurgulamak da dahil olmak üzere gerçek zamanlı ekran, bunu karaoke hayranları için mükemmel bir eklenti haline getirir.

lyrics-in-window-minilyrics

Alternatif olarak, Windows araç çubuğunuzdaki eklentiyi temsil eden turuncu müzik notası simgesine tıklayarak şarkı sözlerini doğrudan MiniLyrics iletişim kutusunda görüntüleyebilirsiniz.

clicking-the-minilyric-icon-in-toolbar

Tıkladıktan sonra, artık şarkı sözlerinizi eklentinin iletişim kutusunda görebilirsiniz.

viewing-lyrics-in-minilyrics

Ve bu iletişim kutusunda, MiniLyrics’in bolca sahip olduğu tüm eğlenceli seçenekler ve ayarlar var. “Şarkı Sözleri” menü seçeneğinin altında, çevrimiçi olarak daha fazla şarkı sözü arayabilir, şarkı sözlerini derecelendirebilir ve sabit sürücünüze kaydedebilirsiniz.

clicking-the-lyrics-menu

Görünüm“ün altında, şarkı sözlerinin görüntülenme şeklini değiştirebilirsiniz. MiniLyrics, kullanıcılara bu alanda, “yüzme” şeklini değiştirmekten, şarkı sözlerinin her zaman en üstte olmasını isteyip istemediğinize kadar birçok seçenek sunar.

clicking-the-view-menu-option

Ve son olarak, “Kaplamalar” altında, Winamp kaplamalarına benzer şekilde iletişim kutusunun tüm görünümünü değiştirebilirsiniz.

clicking-the-skins-menu

MiniLyrics – Download MiniLyrics free for windows (crintsoft.com)

Müzik » tetaton.com

İncelemeler » tetaton.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir