İncelemelerMüzikTrend

Gitar Çalanlara Büyük Kolaylık

Gitar çalmayı seviyorsunuz, öğrenmek istiyor ya da pratik yapmak istiyorsunuz. Aradığınız akorları bulamıyorsunuz, buluyor ama nasıl basılacağını bilmiyorsunuz. Bu site size göre.

Site Türkçe, aradığınız tüm eski, klasik, popüler, trend, yeni şarkılar söz ve akorlarıyla mevcut. Ama beni asıl cezbeden akor sistemi oldu.

repertuarım arama

Arama Sistemi

Resimde gördüğünüz gibi şarkı aramaya tıkladığınızda karşınıza açılan sayfada önerilenler geliyor ve şarkı ve sanatçı önerilerinden hızlıca ulaşabiliyorsunuz. Algoritmaya göre en çok aranan kelimeler üzerinden sizin ne arayacağınızı istatistik anlamında tahmin edebiliyor.

akor sistemi

Akor Sistemi

Resimde Kavak Yelleri şarkısını örnek olarak bulup orijinal tonunun Dm olduğunu gördük. Dilerseniz şarkı sözlerini ikiye bölüp iki yarısını yan yana görebiliyorsunuz. Şarkının tonunu kendinize göre ayarlayabiliyor ve sözlerin görünümünü büyütüp küçültebiliyorsunuz.

akor sistemi

Akor Basma Şemaları

Yukarıda şarkının orijinal akor tonu görünüyor. Aşağıda akorlara tıkladığımızda aşağıdaki gibi en altta basma şemaları çıkıyor.

Akor düzeni

Tonu değiştirdiğimizde aşağıdaki gibi yeni şemalar çıkıyor. En kolay geçiş yapabileceğiniz akorları seçebiliyorsunuz.

Değiştirilmiş akorlar

Sitenin ismi: Repertuarım | Akor, Tab, Şarkı Sözü, Nota (repertuarim.com). Burada önceki ton düzenlerinizde akorlar, repertuarlarınız gibi bilgileri hesabınızda saklayabiliyorsunuz.

Ben siteyi çok beğendim.

Siz ne düşünüyorsunuz? (Yorumlardan belirtebilirsiniz.)

İncelemeler » tetaton.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir