EğitimİncelemelerProjelerTrend

eTwinning Yapmadan Önce Burayı İnceleyin

eTwinning, bir Avrupa okul topluluğudur. İletişim kurun, işbirliği yapın, projeler geliştirin, paylaşın; Kısacası, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler vb.) Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu deneyimlemeleri ve bunun bir parçası olmaları için bir platform sağlar.

eTwinning Projeleri Nedir?

eTwinning, bilgi ve iletişim teknolojisi yoluyla gerekli desteği, araçları ve hizmetleri sağlayarak, herhangi bir konuda kısa ve uzun vadeli okul ortaklıklarını kolaylaştırarak Avrupa’da okul işbirliğini teşvik eder.

eTwinning|ESEP platformu (https://school-education.ec.europa.eu/en/etwinning) ana toplantı ve çalışma alanıdır. Bu forum, öğretmenlerin ortaklar bulması, projeler oluşturması, fikir paylaşması, en iyi uygulamaları paylaşması ve sistem içindeki çeşitli özel araçlarla hemen çalışmaya başlaması için çevrimiçi araçlar sağlar.

2005 yılında Avrupa Komisyonu’nun e-öğrenme programının amiral gemisi olarak başlatılan eTwinning, 2007’den bu yana yaşam boyu öğrenme programıyla yakından entegre edilmiştir. Merkezi destek hizmeti, 31 Avrupa Eğitim Bakanlığının uluslararası bir işbirliği olan European SchoolNet tarafından yönetilmektedir. Avrupa’daki okullar, öğretmenler ve öğrenciler için eğitim. Ayrıca, 43 ulusal destek servisi, ulusal düzeyde eTwinning’i desteklemektedir.

Ülkemiz eTwinning’e 2009 yılında katılmıştır. eTwinning Türkiye’nin Ulusal Destek Hizmeti, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilikçilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet göstermektedir. eTwinning, Avrupa Komisyonu’nun Erasmus sürecinde desteklemeye devam ettiği faaliyetlerden biridir.

Daha fazla bilgi

Diğer proje yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir