EğitimSıcakSınavlarTrend

ÖSYM EKYS Sınav Giriş Belgelerini Yayınladı

5 Mart 2023 tarihinde yapılması planlanırken 6 Şubat depremlerinden sonra ileri bir tarihe ertelenmişti. Daha sonra 21 Mayıs 2023 tarihinde yapılacağı açıklanan EKYS (Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme) Sınavına giriş belgeleri yayınlandı.

Sınava Nerede Gireceğinizi Öğrenmek İçin

EKYS Sınavına gireceğiniz yeri öğrenmek ve belgenizi çıkarmak için ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi – Ana Sayfa (osym.gov.tr) adresine girip sayfanıza kullanıcı girişi ile ulaşmanız gerekiyor. Başvurularım (ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi – Sınav Başvuru (osym.gov.tr)) sayfasına erişmeniz gerekir.

Giriş Belgesindeki “Önemli Konular” başlıklı yazıya göre:

Sınavda Yanınızda Bulunması Gerekenler

3. Sınava giriş için geçerli kimlik belgeleri ( asılları olmak kaydıyla ) şunlardır:
– fotoğraflı Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı,
– fotoğraflı Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı,
– fotoğraflı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı,
– fotoğraflı Pembe/Mavi Kart (Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve
bunların kanuni mirasçıları) ,
– fotoğraflı ve geçerlilik süresi devam eden Pasaport,
– fotoğraflı Geçici Kimlik Belgesi (T.C. Kimlik Kartı edinme sürecinde,
İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden aldıkları ve yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar geçerli olan fotoğraflı, imzalı-mühürlü / barkodlu-karekodlu).
4. Sınava Giriş Belgesi ile yukarıda belirtilen geçerli kimlik belgelerinden birisini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan hiçbir aday, mazereti ve sebebi ne olursa olsun, kesinlikle sınava alınmayacaktır. Sınav günü belgelerinizi eksiksiz olarak yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Sınav Esnasında Yanınızda Bulunmaması Gerekenler

10. Sınavın yapıldığı binalara girişte adayların ve sınav görevlilerinin üstleri emniyet görevlileri tarafından elle ve dedektörle aranacak; adaylar yanlarında çanta, cüzdan, cep telefonu, her türlü saat, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb. cihazlarla; kulaklık, kolye, küpe, yüzük (alyans hariç), bilezik, broş ve diğer takılarla; anahtarlık, her türlü araç anahtarı, plastik ve metal içerikli eşyalarla, (ulaşım kartı, anahtarlıksız basit anahtar, kağıt/madeni para, başörtü için kullanılan boncuklu/ boncuksuz toplu iğne, basit tokalı kemer, basit piercing ve basit tel toka hariçher türlü elektronik/mekanik cihazla ve çağrı cihazı, telsiz, fotoğraf makinesi vb. araçlarla, her türlü plastik ve güneş gözlüğü dâhil cam eşyayla, (şeffaf/numaralı gözlük hariçbanka/kredi kartı vb. kartlarla, bilgisayar, bilgisayar özelliği bulunan cihazlar ve sözlük işlevi olan elektronik aygıtlarla, her türlü delici ve kesici alet, ateşli silah ve benzeri teçhizatla, kalem, silgi, kalemtıraş, müsvedde kâğıt, defter, kitap, ders notu ve sözlükle, dergi, gazete vb. yayınlarla, pergel, açıölçer, cetvel, hesap makinesi vb. araçlarla, içecek, yiyecek vb. gıda/tüketim maddeleriyle (bandajı çıkarılmış şeffaf pet şişe içerisinde su hariçsınav binasına kesinlikle giremeyeceklerdir.
11. Sınava metal aksesuar içermeyen sade bir kıyafetle geliniz.
12. Kurşun kalem, silgi, kalemtıraş ve peçete ÖSYM tarafından temin edileceğinden, şeffaf pet şişe içerisindeki su dışında hiçbir araç, gereç, içecek ve yiyeceği sınava gireceğiniz binaya getirmeyiniz. Sınava bandajı çıkarılmış şeffaf pet şişe içerisinde su getirebilirsiniz.
13. Sınav sırasında cep telefonu veya herhangi bir elektronik cihaz taşıdığı tespit edilen veya 10. maddede belirtilen eşyalardan herhangi biri ile sınava giren adayın sınavı geçersiz sayılacaktır.

Sınavlar » tetaton.com

Eğitim » tetaton.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir