Öğretmenlerin Ödev İçin Kullandıkları Siteler

Dijital çağın gerekliliği olarak öğretmenlerimiz de öğrencilerine ödev vermek için hazır sitelerden faydalanıyor. Biz de bu siteleri bu haberde inceliyoruz.

1-Öğretmen Evde

Ödev, etkinlik, belirli gün ve haftalar gibi içerikleri barındıran Öğretmen Evde, öğretmenler ve veliler için çok zengin içerikler sunan bir site. Sitedeki içerik sayesinde öğrencilerinize/çocuklarınıza hazır ödevler sağlayabilirsiniz. Bu sayede zaman kaybetmeden, çocukları bekletmeden, örnek olarak ne kullanacağınızı düşünmeden çalışmaya başlayabilirsiniz.

Ücretsiz İlkokul Etkinlikleri | Öğretmen Evde Etkinlik Paylaşım Platformu (ogretmenevde.com.tr)

 

2-Express Ödev

Öğretmenlere hazır ödevler sunma hizmeti veren expressodev.com oldukça kullanışlı. Ücretli olsa da ara ara yaptığı indirim kampanyaları ile oldukça cazip. Öğrencilerinizin de ücretli içeriklere ulaşamadığını düşünürsek oldukça mantıklı görünüyor.

Express Ödev (expressodev.com)

 

3-Tez Yaz

Bu site daha çok yüksek lisans öğrencilerini ilgilendirse de yüksek lisans yapan öğretmenlere gerekli olabileceğini düşünerek listemize ekledik.

Tez Yazdırma, Tez Hazırlama – TezYaz.Net

 

4-Ödevcim

Ücretli bir ödev sitesi daha:

Ödevcim Akademik – Ödevcim Akademik (Ücretli Ödev Yapımı) (odevcim.net)

 

5-Eodev

Gerçekten öğrenmeye odaklı öğrenci ve öğretmenlerin tercih ettiği siteyi en azından bir denemenizi tavsiye ederiz.

Eodev.com – Ödevlerin yeni boyutu

 

6-Okulistik

Üye olmanın ücretsiz olduğu okulistik içerisinde kimi özellikler ücretlidir. Ücretsiz deneyebilir, dilerseniz ücretli özellikleri satın alabilirsiniz.

Eğitim ve Öğrenme Platformu | Okulistik

 

Diğer eğitim yazıları: Eğitim | tetaton