İstanbul Barosu Kazanan Belli Oldu

Haliç Kongre Merkezi’nde saat 09.00’da başlayan oy verme işlemi 17.00’de sona erdi. 52.049 seçmenin kayıtlı olduğu İstanbul Barosu cumhurbaşkanlığı seçimleri için 131 sandık tek tek açıldı.

DHA’nın haberine göre sandıkta görevliler zarfları açıp oyları saydı. Oylar sayılırken, cumhurbaşkanı adayları kendi gruplarıyla tezahürat yaptı ve sloganlar attı. İstanbul Barosu başkanlığı için 7 adayın yarıştığı seçimi İlke Çağdaş’ın birinci grup avukatlarının adayı Mehmet Durakoğlu kazandı.

“BU KALEYİ HİÇ TESLİM ETMİYORUZ”

Mehmet Durakoğlu konuşmasında, “Bu çok değerli bir zafer. Ama özellikle konuşulması gereken bir zafer. Genç meslektaşlarımızla büyük sorunlar var ve bu çok önemli. bu konularda eksikliğimiz olduğunu ortaya koydu, kabul etmeden devam edemeyiz. Bunun nasıl olacağına dair manipülasyonlar hepimiz için çok önemli sonuçlar doğuracaktır. Buradan çıkabilmemiz gerekiyor. Bir gerçek var, başından beri söyledim. İstanbul Barosu’nun yönetiminde olmak için bir omurgaya ihtiyaç vardır. Kazanıyoruz çünkü bu omurgaya sahibiz. Bu yüzden burada Mustafa Kemal’den bahsediyoruz. Bu yüzden hala burada duran kaleden bahsediyoruz. Bu kaleden asla vazgeçmeyeceğiz. Emekleriniz için herkese çok teşekkürler. Şimdi görevlerimiz var. Bunlara saygı duymak zorundayız. Önümüzdeki yıl daha başarılı olmalıyız ve buradan çıkış yolu olarak İstanbul Barosu aranmalıdır. Ulaşmaya çalışacağız” dedi.

İstanbul barosu: İstanbul Barosu (istanbulbarosu.org.tr)

Diğer genel haberler: Genel | tetaton