Google Haritalar ve Ücretli Yollar Algoritması

Dünyanın en çok kullanılan navigasyon hizmetlerinden biri olan Google Haritalar, şehirlerarası ulaşım sırasında kullanıcıları genellikle ücretli yollara yönlendiriyor. Çünkü? Bu şirketin bir işi var mı?

Biraz Google Haritalar algoritması bilgisi ile neden paralı bir yola düştüğünüzü anlayabilirsiniz. Teknoloji devi Google’ın navigasyon hizmeti olan Google Maps, bugün dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri.

Birçok özelliği ile dikkat çekiyor ancak bunlardan biri de paralı yolların tartışmalı özelliği. Şehirlerarası ulaşımda Google Haritalar’da bir rota takip etmek isterseniz alternatif bir rota var ama ücretli bir yola yönlendirileceksiniz.
Google Haritalar’ın kullanıcıları kasıtlı olarak ücretli yollara yönlendirip yönlendirmediği sorusu yalnızca Japonya’daki kullanıcılar tarafından değil, aynı zamanda tüm dünyadaki kullanıcılar tarafından da gündeme getiriliyor. Zaten kamu hizmeti olan karşıdan karşıya geçmek için kimse para ödemek istemiyor. Google Haritalar’ın algoritmaları hakkında biraz daha detay, ortada tekerleğin olmadığını ve bütçemizi sadece dijital dünyanın bilmediğini gösteriyor.
Google Haritalar neden ücretli yollara yönlendiriyor?
Kabul edelim, paralı yol çok güzel. İki nokta arasındaki en kısa mesafeli yollar genellikle ücretlidir. Temel olarak, Google Haritalar sizi bir noktadan diğerine mümkün olan en kısa sürede ulaştırmak istiyor, bu yüzden bu rotaya ücretli bir yol ekliyor. Alternatif bir rotaya bakarak paralı yolu geçerken biraz zaman kazanabilirsiniz.
Google Haritalar, uydulardan, yerel kaynaklardan ve çeşitli kuruluşlardan aldığı verilere göre bir harita oluşturur ve haritayı kullanıcıya sunar. Amacımız, sizi Temel Haritalar İş Ortağı Programı ile güncel tutmaktır. Güncel bilgiler kesinlikle paralı yollara yol açacak ve bu da kullanıcılara zaman kazandıracaktır.
Google Haritalar algoritması nasıl çalışır?
Google Haritalar, Dijkstra adlı benzer ancak tescilli bir algoritma kullanır. Bu algoritma bir problem çözme aracıdır. Kalkış ve varış noktası arasındaki binlerce farklı rota seçeneğini ortadan kaldırın ve sonuçta iki nokta arasındaki mesafeyi mümkün olan en kısa sürede seyahat etmenizi sağlayan bir rota oluşturun. Google Haritalar’ın yalnızca Dijkstra algoritmasını kullanmadığı açıktır. Bunu destekleyen başka algoritmalar da var. Ancak asıl amaçları en son görüntüleri ve en yüksek kaliteyi sağlamaktır. Dijkstra’nın algoritması, Google Haritalar’ın neden yalnızca ücretli bir yol olduğu sorusuna yanıt veriyor. Dikkat ederseniz, bu algoritma doğrudan benzersiz bir yol vermiyor. Kullanıcıyı en az iki yol ile gideceği yere yönlendirmek amaçlanmıştır. Ücretli yollar aralarındaki en kısa mesafeyi sağlıyorsa, bu algoritma kesinlikle kullanıcıyı o yollara yönlendirecektir. Algoritma, başlamak için ayrılan bütçeyi nasıl biliyor?
Google Haritalar hükümetle birlikte çalışabilir mi?
Pembe hayal dünyasında yaşamadığımız için bu soruya cevap veremiyoruz. Paralı yollardan elde edilen gelirler devletin mali kaynaklarına veya yolları yapan yatırımcılara ödenir. Burada büyük rakamlardan bahsediyorum. Evet, kullanıcıları bir şekilde manipüle etmek Google’ın görevidir ve bu da gizli anlaşmaya yol açabilir. Paralı yolları gösteren Google Haritalar, dünya çapında bir şikayettir. Bu nedenle böyle bir sorunun net bir cevabı yoktur. Belki bir durumda değil, başka bir durumda. yabancı. Ancak bu asılsız komplo teorileri hakkında endişelenmemize gerek yok. Sonuç olarak, algoritmanın davranışı açıktır. Ücretli yolların mesafesini uzatan bir rota bulmak zor görünüyor. Google Haritalar’ın kullandığı paralı bir yol nedeniyle günde 8 saatten 6’sını sürmek zorunda kalırsanız, komplo teorilerine kapılabilirsiniz. Ama yüzleşelim. Elbette belirtilen paralı yolda çok zaman kazanabilirsiniz. Sonuçta, paralı yolların inşa edilmesinin ana nedeni bu değil mi?
Google Haritalar paralı yolları kapatabilir mi?
de kolayca kapatılabilir. Mobil uygulamanızda ve masaüstü sürümünüzde Google Haritalar’ın ücretli özelliklerini nasıl devre dışı bırakacağınızı öğrenmek için bu makaleyi okuyun. Ücretli yol seçeneğini kapatırsanız, görüntülenen güzergahlar her zaman ücretli yollara çıkar. Google Maps
‘nin ücretli istasyon işlevini devre dışı bırakmakla ilgili bir sorun yoktur. Ancak bir yolculuk yaptığınızda tüm alternatif yolları bilmek istersiniz. Özellikle sürücüler için çok rahat bir paralı yol gerekebilir. Bu nedenle, tüm alternatif rotaları inceledikten sonra bu özelliği devre dışı bırakmanızı öneririz.
sonuç;
 
Google Haritalar ne yapıyor?
Hayır, Google Haritalar yalnızca dijital bir hizmet olarak işlev görmek için bir algoritma gerektirir. Ücretli yollar genellikle iki nokta arasındaki en kısa mesafeyi gösterdiğinden, işaretli rotalar da ücretli yollardan geçer. Bu yolların amacı budur.
Google’ın çeşitli şirketler ve hükümetlerle işbirliği yaparak kullanıcıları tekrar tekrar ücretli yollara yönlendirdiği iddiası şu anda asılsızdır. Böyle bir anlaşmadan haber yok. Ancak bu teorinin imkansız olduğunu söylemek doğru değildir. Ancak, Google Haritalar’ın paralı yollara çıkmasının sebebinin en kısa mesafeyi sağlamak olduğuna inanmalısınız.
. soru cevaplandı. Google Haritalar’ın neden paralı yollara yol açtığını ve bununla ilgili komplo teorilerini açıkladım. Bu tür hizmetlerde kullanılan algoritmaların hala geliştirilme aşamasında olduğu ve bir gün tam olarak istediğimizi sunacağı unutulmamalıdır.
 
Google maps: Google Haritalar
 
Diğer teknoloji haberleri: Teknoloji | tetaton