Binance CEO’su Elon Musk İle İlgili Uyarısı

Zamanında Elon Musk’ın twitter’dan tahrikleri sayesinde alakalı-alakasız birçok kriptopara ve borsa hisselerinin artmasının ardından Binance CEO’su CZ (Changpeng Zhao) Elon Musk konusunda uyarıda bulundu.

CZ twitter hesabı aracılığı ile yaptığı uyarısında özetle “Elon Musk’ın açıklamaları tehlikelidir, dikkate almamak gerek.” dedi. 

Metnin Tamamı:

“Musk’ın sözleri kripto para piyasalarını hareket ettiriyor, dikkatli olunması gerekiyor” açıklamasında bulundu. Zhao geçtiğimiz günlerde Elon Musk’ı Tesla’nın otomobilleri Bitcoin ile satmaktan vazgeçmesi ve spekülatif davranışlarından ötürü Twitter’da takipten çıkarmış ve serzenişte bulunmuştu. Zhao’nun Elon Musk’ı takipten çıktığını fark eden takipçisine “Bunu büyük bir mesele haline getirmedim, ancak fark ettin”

“Bu kendisine ya da başka bire karşı yaptığım bir şey değil. İstediğini söyleyebilir. Zaten çok fazla insan takip etmiyorum” dedi.

Elon Musk’ın ElonCoin kurulmasını istemesi, Changpeng Zhao’nun da Elon Musk adına MarsCoin kurulması önerisi ile, konu ile ne alakası ne de haberi olan MarsCoin kriptoparasının 0.7 dolardan 2.5 dolara kadar yükselmesini hatırlayın. Bu konuda Changpeng Zhao’nun Elon Musk konusunda haklı olduğunu ispat etmesinin yanında kriptopara konusunda aslında “suç ortağı” olduğunu da gösteriyor.

Diğer ekonomi haberleri: Ekonomi | tetaton

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir