Aşı Zorunluluğuna Tepki Ölçme Çalışmaları?

Üniversitede aşı ve PCR testi gerekli mi? Aşısız insanlar okula gider mi? Bakanlar Kurulu’ndan son dakika kararı! Cumhurbaşkanı Erdoğan, aşı ve test gereksinimleri için üniversitenin gündemde olduğu sırada son dakika açıklaması yaptı. 

Bakanlar Kurulu’nun ardından düzenlediği basın toplantısında cumhurbaşkanı aşılama çağrısında bulundu ve üniversiteler, fakülteler ve personel ile ilgili yeni kararları açıkladı. “6 Eylül’de yüz yüze eğitim başladığında, aşılanmamış öğretmenler ve personelin haftada en az iki kez PCR testleri yapması gerekecek. “Bu duyurudan sonra herkes üniversiteye döndü. Peki, üniversite aşı ve test istiyor mu? Bu vakanın detayları aşağıdaki gibidir:

Üniversitede aşı zorunlu mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan soruyu yanıtladı. Korona virüsle mücadele, son zamanlarda yaşanan doğal afetler ve eğitim öğretim yılının başlamasına hazırlık, konferansın öncelikli temalarından biriydi. Bakanlar toplantısından sonra aşı ihtiyacı ortaya çıktı ve milyonlarca insan bunu sorguladı. Konferans sonrası PCR testi ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, aşısız üniversite öğrencileri ve personelinin düzenli PCR testine ihtiyacı olduğunu söyledi.

Bu, üniversite aşılarının yerini alıyor mu? Milyonlarca insanın kendine sorduğu aşı ihtiyacını Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle anlatıyor: Hatırlayın, farklı sektörlerde çalışan milyonlarca öğrencinin Eylül 1’de okullarına dönmeyi bekleyen vatandaşlarının geleceği bu konuda izlenecek yola bağlı. Kampüs içi eğitim 6 Eylül’de başlayacak ve öğretmenlerin ve diğer aşılanmamış personelin haftada en az iki kez PCR testleri yapmasını gerektirecek.

Diğer sağlık haberleri: Sağlık | tetaton
Diğer eğitim haberleri: Eğitim | tetaton
 
Sağlık Bakanlığı Şikayet: SABİM (sabim.gov.tr)